Aktuality

Mimořádný příspěvek ve výši až 370 Kč za den k náhradě příjmů zaměstnanců v karanténě či izolaci umí účetní program Harmonik vypočítat. Obecné informace a pravidla o "izolačce" jsme popsali v samostatném článku Izolačka na našem účetním blogu. V této aktualitě si popíšeme, jak zadat izolačku do Harmoniku. Je to úplně snadné. Pokud zapisujete... Více »
K dispozici ke stažení je nová verze účetního programu Harmonik 2021. Na stránce Ke stažení / Upgrade a aktualizace najdete 2 instalační balíčky. První instalační balíček harmonik_13_i_64.exe je určený pouze pro 64-bitové operační systémy Windows a pracuje s novou verzí databázového sytému PostgreSQL 13.1. Pokud jej... Více »
V sekci Ke stažení / Další programy ke stažení je k dispozici update programu VABANK DOS. Update opravuje problém ve formuláři přiznání DPH (nepočítá vůbec se sazbou 10%). Dále jsou v update zahrnuta také nová verze mezd, která upravuje výpočet dovolené nebo přidává složku pro stravenkový paušál. Na uvedeném odkazu je také... Více »
Nová verze VABANK DOS 2021 je k dispozici ke stažení. Upgrade pro jednotlivé verze programu najdete na stránkách Ke stažení / Další programy ke stažení, kde je sekce Účetní programy pro DOS. Na uvedeném odkazu je možné najít také PDF soubor s návodem k provedení upgrade VABANK DOS 2021.
V oblasti mezd od 1.1.2021 dochází ke změnám především v souvislosti s tzv. daňovým balíčkem, jenž představuje zákon 609/2020 Sb. a jenž mění některé další zákony, např. 586/92 Sb. o daních z příjmů. Superhrubá mzda, daně z příjmů a zvýšení slevy na poplatníka Změnou zákona dochází ke zrušení tzv. "superhrubé mzdy", tedy hrubé mzdy... Více »