Historie firmy

Naše firma vznikla v prosinci 1994, v té době už měl náš první program VABANK za sebou více než jeden rok provozu. Ano, rádi vzpomínáme na výstavy v domě U Hybernů, kde nám lidé ve frontě "trhali" demoverze z rukou :-).

První verze programu VABANK (v prostředí MS-DOS®) byla úzce spjata s programem ÚČTO firmy Tichý & Ježek (nyní Tichý a spol.). Účto je určeno pro vedení jednoduchého účetnictví a VABANK pro vedení podvojného účetnictví. Uživatelé obou programů oceňovali zejména jednoduché a hlavně obdobné ovládání. Postupně došlo k oddělení programu VABANK, důvodem byly především požadavky našich uživatelů, kteří od nás vyžadovali více propracované sklady, než nabízí program Účto. VABANK, program pro vedení podvojného účetnictví, udržujeme i nadále. Pracuje i na starších a pomalých počítačích, má klasický vzhled programů pod systémem MS-DOS® (samozřejmě funguje pod Windows®). Využívají ho ještě stále uživatelé, kteří si za ta léta zvykli na jeho ovládání a nemají rádi změny.
 
Nabyté zkušenosti z vývoje i provozu programu VABANK jsme využili u jeho následovníka - u programu WinVABANK. Tento program využíval v té době jednu z nejmodernějších technologií tj. pracoval na principu klient-server. Využíval přitom SQL server firmy Software602. Většina uživatelů programu VABANK si převedla data do software WinVABANK a pokračovala s námi dále - od roku 1998 do roku 2015. Od 1.1.2016 byl program nahrazen technologicky modernějším programem s názvem Harmonik.

HARMONIK. Od 1.1.2016 jsme nahradili software WinVABANK ekonomickým a informačním systémem Harmonik. Má stejné ovládání, ale pracuje v novém, technologicky modernějším prostředí. To představuje např. nový výkonný SQL server, PostregSQL. Harmonik obsahuje podvojné i jednoduché účetnictví (daňovou evidenci), sklady, fakturaci, majetek, mzdy, evidenci vozidel. Pro účetní firmy, které vedou účetnictví i daňovou evidenci, je výhodné stejné ovládání všech jeho modulů.
 
Nové uživatele získáváme zejména díky doporučení stávajících uživatelů, v reklamě jste na nás proto pravděpodobně nenarazili.
Vyznáváme osobnější přístup než je obvyklé a určitě pro nás nebudete znamenat jen číslo licence.
Kdykoliv jsme ochotni vám pomoci. Přímo z programu Harmonik lze propojit obrazovku vašeho PC s PC naší poradenské linky a snadno vám poradit.
Vzdálenost od našeho sídla tedy nehraje roli.
 
Hledáte-li férové jednání, dlouhodobé zkušenosti s vývojem účetnictví a přístup menší firmy, jste u nás správně.