Účetní blog

Jako každý rok pozorně sledujeme změny a novinky, které se chystají v oblasti mezd. V článku budeme postupně přinášet všechny aktuality, které změní podmínky pro výplaty v roce 2021. Již nyní přinášíme některé nové hodnoty výpočtových konstant... Více »

S blížícím se koncem roku v našem oboru vždy nastává doba změn. V samostaném článku sledujeme Změny ve mzdách pro rok 2021, zde se zaměřujeme na změny ve formulářích nebo zcela... Více »

Přinášíme změny tarifů pro zaměstnance ve státním sektoru. Tarify, které navrhlo Ministerstvo práce a sociálních věcí jako novelu vládního nařízení č. 341/2017 Sb., naleznete níže v přiloženém PDF souboru. Změny tarifů nabývají platnost od 1.1.... Více »

Vláda 14.10. schválila změny v programu Antivirus. Kromě prodloužení stávajících Antivirus A a Antivirus B byl schválený nový program Antivirus A Plus. Ten se týká pouze zaměstnavatelů, jejichž provoz byl nuceně uzavřen (či významně omezen)... Více »

V pátek 25.9. vláda schválila návrh tzv. kurzarbeitu, který by brzy měli poslanci projednat v režimu legislativní nouze a pokud návrh schválí, bude jej dále projednávat Senát. Příslušná úpravy by tedy mohla být schválena tak, aby v podstatě... Více »