Účetní blog

Dne 16.6.2017 byl ve Sbírce zákonů vyhlášen pod č. 170/2017 Sb. zákon ze dne 4. dubna 2017, kterým se mění některé zákony v oblasti daní (tzv. daňový balíček). Zákon byl sice schválen s účinností od 1. dubna... Více »

Platnosti daňového balíčku 2017/2018 již nemůže nic zabránit. Svým podpisem prezident ukončil nejistotu ve věci daňového balíčku a nyní již nic nemůže jeho platnosti zabránit. Další část legislativního procesu, která bude ukončena vyhlášením... Více »

Poslanecká sněmovna znovu hlasovala o daňovém balíčku, který jí byl vrácen Senátem s pozměňovacímí návrhy. Poslanecká sněmovna pozměňovací návrhy Senátu neschválila a potvrdila původní znění daňového balíčku. Protože původní znění daňového... Více »

Minulý týden vrátil Senát Poslanecké sněmovně tzv. daňový balíček s pozměňovacími návrhy, a to především ve věci posunutí jeho účinnosti. Kdo se na daňový balíček těší (např. kvůli zvýšení daňového zvýhodnění na druhé či třetí a další dítě), tak... Více »

Protože příkladů pro různé varianty odesílání EET není nikdo dost, přinášíme vám další. Příklady se budou popisovat především naplnění položek datové zprávy o evidované tržbě a to včetně dobírek. Pokud používáte... Více »