Dlouhodobé ošetřovné

Nedávno jsme vydali článek Dlouhodobé ošetřovné od 1.6.2018, který informuje o změnách v nemocenském pojištění. Od 1. června 2018 se z nemocenského pojištění nově poskytuje dlouhodobé ošetřovné. Nárok na dlouhodobé ošetřovné má pojištěnec, pečující o osobu, která potřebuje poskytování dlouhodobé péče v domácím prostředí a nevykonává v zaměstnání, z něhož dlouhodobé ošetřovné náleží, nebo v jiném zaměstnání práci, jde-li o zaměstnance.

Program Harmonik v aktualizaci č.7 proto přidává novou mzdovou složku MS380 - dlouhodobé ošetřovné. Zadání složky je obdobné jako o MS178 - ošetřovné. Do číselníku se zadá datum od-do a číslo dokladu rozhodnutí o dlouhodobém ošetřovném.

Změna přinesla také nový formulář Příloha k žádosti o dávku nemocenské (vzor 2018), na kterém je nové zatrhávátko pro účely dlouhodobého ošetřovného a také políčko pro vyplnění čísla dokladu. Zároveň s formulářem se také změnila struktura XML souboru, který se elektronicky odesílá na portál ČSSZ - České správy sociálního zabezpečení. XML soubor je v nové struktuře NEMPRI2018.

Dlouhodobé ošetřovné | harmonik.cz - účetní a ekonomický program

Chyba

Chybová zpráva

Recoverable fatal error: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /home/www/harmonik.cz/www/harmonik.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined ve funkci xmlsitemap_node_create_link() (řádek: 194 v souboru /home/www/harmonik.cz/www/harmonik.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.