Kontrolní hlášení DPH 2016

Oficiální PDF dokument obsahující informace k vyplnění je uvnitř článku. Intenzivně pracujeme na změnách v programu pro verzi Harmonik 2016. Nejčastější dotazy uživatelů směřují na problematiku kontrolního hlášení, zda-li bude toto elektronické hlášení součástí programu. Můžeme ubezpečit všechny naše uživatele, že vše bude připraveno na konec prosince 2015, aby od 1.1.2016 bylo možné zadávat doklady včetně nových údajů pro kontrolní hlášení DPH 2016. Fukce bude dostupná pro všechny uživatele, kteří budou mít zakoupenu aktualizaci pro nový kalendářní rok 2016 (aktivační klíč platný pro rok 2016).

 informace_kontrolni_hlaseni_dph.pdf - Informace k vyplnění kontrolního hlášení DPH, aktualizováno: 11.12.2015, velikost: 1 MB

Technické řešení představuje u přijatých dokladů možnost navíc zadat do nového pole číslo dokladu dodavatele (až 60 znaků) a také datum uskutečnění zdanitelného plnění, které ve většině případů nebude stejné jako datum, ke kterému doklad účtujete a nárokujete si odpočet daně. Pro zrychlení práce při zadávání přijatých dokladů, bude program Harmonik do nového čísla dokladu nabízet variabilní symbol. Pokud se číslo faktury dodavatele nebude shodovat s variabilním symbolem, je možné ho následně změnit.

Elektronické kontrolní hlášení DPH 2016 bude součástí modulu Formuláře a bude možno ho elektronicky podávat přímo z účetní agendy. Samotná XML věta a zadávací formuláře jsou již připraveny a nyní již čekáme na zprovoznění portálu finanční správy pro příjem elektronické věty kontrolního hlášení DPH k možnosti otestování datové věty.