Chyba spuštění PostgreSQL

Pokud máte nedostupný datový server (po spuštění programu Harmonik není vysvícené tlačítko OK), pak zřejmě patříte mezi uživatele, kteří používají operační systém Windows 10 a nainstalovala se jim aktualizace č. 1709 (build 16299.19). Tu vydala 17.10.2017 firma Microsoft a bude probíhat ve fázích, přičemž jako prvním se bude aktualizace provádět na novějších PC.

Více na https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/17/get-windows-10-fa...

Důvod je ve změně označení kódování znaků ve Windows10. Původně byla sada označována jako "Czech_Czech Republic.1250", nyní se jedná o znakovou sadu "Czech_Czechia.1250". Jak je patrné, tak se rozhodnutí politiků o změně mezinárodního názvu naší země nyní projevilo také v oblasti software.

Na nečekanou změnu jsme museli rychle reagovat a připravili jsme nástroj k vyřešení vzniklého problému.

 cs-CZ.msi - balíček opravy aktualizace č. 1709 Windows 10 Microsoft, velikost: 1 MB

Stáhněte si soubor pro opravu. V případě, že máte licenci programu Harmonik pro 1 PC (přihlašujete se k serveru 127.0.0.1), pak stažený soubor spusťte rovnou na vašem PC. Zobrazí se instalační okno, zvolte 2x tlačítko "Next". Až instalace proběhne, ukončete jí tlačítkem "Finish" a poté restartujte PC. Po restartu je potřeba vyčkat několiv minut potřebných pro novou iniciallizaci systému PostgreSQLs a tedy také účetního program Harmonik.

Pokud máte síťovou instalaci, je potřeba soubor spustit na hlavním PC (serveru), kde máte uložená data a běží zde databáze PostgreSQL. Po dokončení instalace je nutné PC (server) restartovat a po restartu znovu vyčkat několiv minut potřebných pro novou iniciallizaci systému PostgreSQL a tedy také účetního programu Harmonik.